info@tercihsml.com 0 (216) 420 76 10

Dünya standartlarında, kaliteli eğitim

Misyonumuz; ülkemizin sağlık eğitimi alanındaki gereksinimlerini çağdaş yaklaşımlar doğrultusunda değerlendirebilen, alanında sorumluluk almaya yeterli ve yetkili, nitelikli sağlık personeli yetiştirmektir.

Vizyonumuz; alanında modern altyapısı, ekibiyle nitelikli mezunları ile ulusal ve uluslararası düzeyde kabul gören öncü bir eğitim kurumu olmayı hedeflemektedir. Bu hedefini gerçekleştirmek için, akademik eğitim, araştırma, geliştirme çalışmalarını sistemli, sürekli ve organize bir yapıda yürütmek üzere yapılanmıştır.

Tercih Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin amacı, öğrencilerinin kendilerine özgü niteliklerini kaybetmeden,

• Sorgulayıcı bakış açısına sahip, 
• Bilgiye ulaşma yollarını bilen, 
• Tüm kültürlere ve farklılıklara saygılı, 
• İnsan haklarının bilincinde olan, 
• Etik değerlere sahip bireyler olmalarını sağlamaktır.

Kurucunun Mesajı;

Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler

2011 -2012 eğitim öğretim yılında hizmete giren okulumuz alanında hemen her öğrencinin eğitimini tamamlamak isteyeceği Türkiye’nin saygın ve önde gelen okullarından olma yolunda hızla ilerlemektedir. Gerek yönetim kurulumuzun katkıları, gerekse biz eğitimcilerin, geleceğin nitelikli sağlık personeli liderlerlerini yetiştirme iddiamız, okul olarak sorumluluklarımızı daha da arttırmaktadır. Daha net bir ifade ile Tercih Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, benzeri saygın eğitim kurumlarından daha çok, kendi performansı ile rekabet etmek, öğrencilerini, velilerini ve çalışanlarını daha ileriye götürmek zorundadır.

Kendimizle olan bu rekabette dayandığımız başka bir güç noktası da Akademik mükemmeliyet beklentimiz, sosyal sorumluluk bilincimiz ve kendi içinde anlamlı, yapıcı ve üretken bir biçimde kenetlenmiş bir camia olmamızdır. Çocuklarınıza güzel bir gelecek oluşturmak adına bizimle bu yola çıktığınız ve işbirliğiniz için çok teşekkür ederiz.

Saygılarımla

Zeki TURAN